Loading…
Nëse dëshironi të humbni peshë, më pak mish
  • 12/07/2018 | 21:37

...

Sipas një studimi të ri, vegjetarianët humbin peshë dy herë më shpejtë se sa njerëzit që hanë mish.


Ky studim thotë se mënyra më e shpejtë për ata që mbajnë dietë që të humbin në peshë, është duke hequr dorë nga konsumimi i mishit, transmeton Klan Kosova.

Sipas shkencëtarëve, ata që nuk hanë mish humbin mbi 1 kilogram në muaj me dietën e tyre, ndërsa ata që hanë mish, nuk arrijnë që të humbin as një kilogram të plotë nga dieta e tyre.

Dallimi i madh në mes këtyre dy kategorive të njerëzve, vërehet nëse mishi nuk konsumohet që në muajin e parë të dietës. Ju mund të humbni më shumë kilogramë dhe më shpejt nëse nga dieta juaj e eliminoni mishin.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë