Loading…
Nëse iu përkisni këtyre 2 shenjave të horoskopit, jeni më inteligjentë se të tjerët
  • 13/11/2017 | 19:44

...

A do të kishit qëlluar se cilat dy shenja astrologët i konsiderojnë si më inteligjente?


Me siguri iu shkojnë ndërmend shenjat e gjakftohta dhe stabile sikur Virgjëresha, Dashi apo Bricjapi, por dy vendet e para kanë marrë Ujorët dhe Akrepat edhe atë nga dy arsye krejtësisht ndryshe, shkruan Reader’s Digest, transmeton gazetametro.net.

Ujorët dhe Akrepat në fron

Ujorët konsiderohen si më inteligjente sepse posedojnë nivel më të lart të inteligjencës analitike që tregojnë IQ të larta, derisa Akrepat kanë perceptimin e mprehtë, janë më të mirë në zgjidhjen e detyrave dhe e kuptojnë plotësisht botën.

Ekzistojnë lloje të ndryshme të inteligjencë

Nëse nuk jeni të lindur në këtë dy shenja, nuk ka arsye për brengosje, porosit Neil Crabtree, astrolog nga shkolla Mayo School of Astrology, sepse çdo shenjë është inteligjentë në mënyrë të vet.

Inteligjentë në lidhje

Peshqit dhe Gaforret kanë inteligjencë më të theksuar emocionale prandaj janë më të lidhur me ndjenjat e veta dhe të huaja.

Kujt do t’i ndihmojë inteligjenca në punë?

Virgjëreshat, Demat dhe Bricjapët kanë inteligjencë të theksuar praktike, derisa shenjat e zjarrit si Dashi, Luani dhe Shigjetari kanë intuitë më të theksuar dhe inteligjencë të shkëlqyer afariste., ata janë bindshëm udhëheqës më të mirë/gazetametro.net.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë