Loading…
Nëse një person i përdor shpesh këto tri fjalë, kujdes, ai është shumë i stresuar
  • 09/11/2017 | 16:47

...

Duke e pasur parasysh vrrulin e punëve brenda një dite, angazhimet e shumëta që mund të keni, njerëzit pa mundur t’i ballafaqojnë këto stresohen edhe më shumë.


Stresi nuk i bënë aspak mirë shëndetit, megjithatë është i pashmangshëm. Shkencëtarët kanë zbuluar se një karakteristikë e veçantë e këtyre njerëzve janë fjalët që përdorin më së shumti. Sipas studimit këta njerëz përdorin shpesh fjalë si “vërtet” “kështu që” dhe “shumë”, transmeton gazetametro.net

Personat e tillë, të stresuar gjithashtu janë të mbyllur, shumë të rezervuar dhe përgjigjet e tyre janë shumë të mangëta dhe të drejtpërdrejta në shumë raste, të cilat ndryshe do të mund të ishin përgjigjur.

Një person kur është shumë i stresuar nuk parapëlqen të komentojë të tjerët dhe të zgjerojë tema të ndryshme, anda duhet të keni kujdes me ta dhe të silleni butë në mënyrë që t’i dispononi sadopak./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë