Loading…
Ngadalësimi i iPhone’ve, Apple i përgjigjet autoriteteve
  • 31/01/2018 | 23:25

...

Kompania Apple konfirmoi sot se do t’i përgjigjej pyetjeve të agjencive federale amerikane në lidhje me çështjen e ngadalësimit të qëllimshëm të disa modeleve të iPhone-ve, duke përgënjeshtruar sërish akuzat për shkurtim të qëllimshëm të jetëgjatësisë së një produkti për të favorizuar rinovimin e shpejtë të tij.


Dje, mediat amerikane njoftuan se Ministria e Drejtësisë dhe Autoriteti i Tregjeve Financiare, SEC, po hetonin për shkelje të mundshme të Apple në këtë çështje.

“Ne kemi marrë një sërë pyetjesh nga ana e agjencisë federale dhe do të përgjigjemi për këtë”, bëri të ditur sot Apple në një email drejtuar medias, përcjell Atsh.

Kompania më në fund e pranoi në muajin dhjetor se bateritë kanë një jetëgjatësi të shkurtër dhe e ngadalësojnë punën e celularit sapo të vjetërohen dhe për të shmangur mundësinë e fikjes së aparatit krejt papritur.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë