Loading…
Një familje po bllokon stadiumin 1 miliardësh të Chelsea! Ja arsyeja
  • 13/01/2018 | 08:50

...

Roman Abramoviç po planifikon të ndërtojë një stadium madhështor i cili kap vlerën e 1miliardë paund.


Por, siҫ duket ndërtimi i këtij impianti duket të kalojë së pari nëpër gjyqe, sepse një familje aty pranë ka kundërshtuar këtë projekt, duke pretenduar se, i zë dritën e diellit.

Daily Mail raporton se familja prej 4 anëtarësh Krosthueits ka mbi 50 vite që jeton në këtë shtëpi në pjesën perëndimore të Londrës, dhe gjendet shumë pranë stadiumit. Ka qenë kryebashkiaku i Londrës që ka lëshuar lejen e ndërtimit, por Ҫelësi ka kërkuar nga këshilli lokal të ndërhyjë, dhe ky këshill pritet që të hënën të takohet për të vendosur se çfarë do të ndodhë.


Kapaciteti aktual i Stamford Bridge është 41,663 dhe qëllimi është që të bëhet me 60,000 ulëse./

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë