Loading…
Një mënyrë shumë e thjeshtë dhe e shpejtë për t’i shkrirë xhamat e ngrirë në dimër
  • 24/11/2017 | 14:12

...

Meqë dimri po afron atëherë edhe ju duhet të filloni përgatitjet për t’u mbrojtur nga ai. Është shumë e rëndësishme të keni veuturën tuaj të gatshme në çdo kohë, edhe atëherë ku xhamat ngrihen nga i ftohti.


Meteorologu Ken Weathers nga Tenesi nga Amerika, ka publikuar një video  ku tregon një mënyrë shumëtë thjeshtë për shkrirjen e xhamave të veturës. Ajo që duhet të bëni është që ta përziejni alkoolin izopropil apo izopropanolin (alkool i thjeshtë për pastrim) me ujë, dhe t’i pastroni xhamat me të, transmeton gazetametro.net

Por, keni kujdes mos e përzieni me ujë të nxehtë sepse xhami mund të kërcet.

Për më shumë ndiqeni videon më poshtë:

/gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë