Loading…
Një ministër kosovar ‘ngushëllon’ Erdoganin në kohën kur po vuan nga Amerika
  • 20/08/2018 | 15:18

...

Ndërkohë që po ka probleme me shtetin më të fortë në botë, Erdogan ka marrë fjalë të mira nga një ministër kosovar.


Ministri i Administratës Publike, Mahir Yagcilar, gjatë vizitës zyrtare në Ankara, mori pjesë në Kongresin e gjashtë të “AK PARTI”, që është mbajtur nën udhëheqjen e presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

Ai me këtë rast u takua edhe me presidentin Erdogan, të cilin e uroi për detyrën e re në krye të shtetit turk.

Yagcilar ka falënderuar Erdogan për përkrahjen e vazhdueshme që Turqia i ka dhënë Kosovës, me theks të veçantë për rolin e jashtëzakonshëm që ka luajtur për forcimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Turqisë.

Sidoqoftë, Kosova ka marrëdhënie të mira me Turqinë, e cila gjë është konfirmuar kur ia dorëzoi disa ‘gylenistë’. Madje, për këto raporte nuk ka penguar as ‘proamerikanizmi’ i lartë ndër kosovarë.

Ndryshe, Erdogan po përballet me problemet më të mëdha që kur është në pushtet, pasi SHBA ka vendosur sanksione pas ndalimit të priftit amerikan në Turqi./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë