Loading…
Një portal në Kazakhstan ka shokuar me reklamë: Stjuardesat e zhveshura (Video)
  • 12/08/2017 | 23:58

...

Portali për turizëm Chocotravel në Kazakhstan, është akuzuar për seksizëm dhe vulgaritet, menjëherë pasi që e ka bërë publike reklamën e të.


Në video shfaqen stjuardese të zhveshura të cilat paraqesin avio- kopanit e ndryshme të cilat shesin bileta të aeroplanit më çmime të volitshme.

Përdoruesit e rrjeteve sociale kanë reaguar në  mënyrë të ndryshme: Disa e kanë pëlqyer, disa të tjerë kanë thënë që “seksi më nuk po shitet”, ndërsa shumica prej tyre kanë qenë të hidhëruar në lidhjeme shfrytëzimin vulgar të një femre të zhveshur, transmeton gazetametro.net

“Shumë femra të bukura, nuk ka asgjë të turpshme në këtë video”, ka thëni njëri nga shfrytëzuesit e rrjetit social.

“Sipas mendimit tim, kjo është një mos sukses’, kanë vazhduar komentet. “E kuptova që fjala “seksizëm” është e pa njohur për ideatorët e kësaj reklame”, kanë shkruar në një koment tjetër.

Reagim jo të mirë kanë pasur edhe mediet tjera, ku për shembull tabloidi britanik “Daily Mail” këtë reklamë e quajti “E çuditshme”./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë