Loading…
Novi Pazari mbushet me flamuj kuqezi dhe të UÇK’së (Foto)
  • 12/09/2017 | 19:05

...

Qytetarët e Novi Pazarit të Serbisë u befasuan sot kur e panë që qendra e qytetit u pushtua nga flamuj kombëtarë shqiptarë, njerëz të veshur me uniforma ushtarake shqipatre dhe flamuj të Uçk-së tek objekti i hotelit Vrbak dhe objekte të tjera, shkruan sandzacke.


Megjithatë, këtu bëhet fjalë për skenarin e filmit “Rat race”, i cili xhirohet nga shtëpia filmike beogradase dhe  për çka është përzgjedhur Novi Pazari  ta luajë rolin e Prishtinës së viteve 90’ta, transmeton Klan Kosova.

Udhëheqja e qytetit ka paralajmëruar qytetarët për xhirimet, për vendin dhe kohën se kur do të ndodhin ato.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë