Loading…
Nusja më e trishtuar e të gjitha kohërave: Kur ta kuptoni historinë do të u liget zemra (Video)
  • 06/09/2017 | 12:28

...

Video i cili u paraqit në internet paraqet nusen më të trishtuar ndonjëherë, ndërsa tregimin për të kanë transmetuar mediet botërore.


Marjona Hudoidodova (22) nga Taxhikistani u martua me mësuesin e historisë një vit më të vjetër Saidsho Asrorov, ndërsa martesën e kanë kontraktuar prindërit e saj me urdhrin e kryetarit të Taxhikistanit Rahmon.

Mirëpo, në incizim shihet se si dhëndëri është shumë i kënaqur me kurorëzim, ndërsa Marjona 22 vjeçe gjatë gjithë ceremonisë nuk ka buzëqeshur, transmeton gazetametro.net.

Në Taxhikistanin mysliman martesat e kontraktuara janë të përditshme, edhe pse janë të rralla kur kryetari urdhëron.

Gjatë ceremonisë Marjona ka shmangur kontaktin me burrin e saj të ri.

“Prindërit e mijë kanë pranuar që të martohem për këtë njeri me kusht që të më lejohet që të vazhdojë të punojë si motër medicinale në spital. Dhëndri im u pajtua që unë të vazhdoj të punoj” ka thënë Marjona.

Nëna e saj ka dhënë se Saidsho është personi i parë i cili ka pranuar që të lejojë që ajo të vazhdojë të punojë”./gazetametro.net.

https://www.youtube.com/watch?v=WdR0uT3G0UY

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë