Loading…
OEAK diskuton për rolin e komunave në zhvillimin ekonomik
  • 16/10/2017 | 23:25

...

Oda Ekonomike Amerikane e Kosovës (OEAK) vlerëson së autoritetet lokale kanë një rol të rëndësishëm në përpjekjet për zhvillim ekonomik në vend.


Komunat sipas OEAK mund të krijojnë dhe zbatojnë rregullore të ndryshme që ndikojnë në veprimtarinë e bizneseve dhe mund të ndërmarrin iniciativa dhe projekte të ndryshme që ndikojnë në masë të madhe në mjedisin e të bërit biznes.

Para zgjedhjeve lokale të 22 tetorit, Oda Ekonomike Amerikane organizon tryezën e rrumbullakët të titulluar “Roli i Komunave në Zhvillimin Ekonomik”..

Si panelistë janë ftuar Besnik Tahiri, ekspert i qeverisjes lokale, zj Mrikë Macula, drejtore ekzekutive e Asociacionit të Agjencive për Zhvillim Rajonal, si dhe z. Sazan Ibrahimi, drejtor ekzekutiv i Asociacionit të Komunave të Kosovës.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë