Loading…
Owen: Sanchez gaboi rënd që zgjodhi Unitedin, ju tregoj pse
  • 21/01/2018 | 23:20

...

Ish sulmuesi i Manchester Unitedit, Michael Owen, ka thënë se vendimi i Alexis Sanchez për të zgjedhur ekipin e Jose Mourinhos para Manchester City është i gabuar, transmeton GazetaMetro.net


Këtë ai e parashikon në bazë të stilit të lojës që e aplikon Jose Mourinho, për dallim me Pep Guardiolan që aplikon taktikë më sulmuese.

“Nuk jam i bindur me Jose’n dhe mënyrën ngecjen e lojtarëve sulmues në urdhrat e tij. Nëse e shikon rrugëtimin e Pep Guardiolas, disa prej lojtarëve si Sterling janë përmirësuar, e ndjen që ata shkëlqejnë në udhëheqjen e tij”, tha Oëwen.

“Shikoni të gjithë talentet e sulmit që kishte Jose Mourinho ndër vite, mendoj se shumë pak prej tyre u bënë vërtetë lojtarë të nivelit botëror. Më shumë ka ndodhur e kundërta”, është shprehur ai.

Si Shembull, Owen e merr rastin e Anthony Martial, futbollist që ka dështuar të përmbushë pritshmëritë nën drejtimin e Jose Mourinhos. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë