Loading…
Pacolli shfuqizon vendimet e ish-ministrit të jashtëm (Dokument)
  • 14/09/2017 | 12:20

...

Kreu i AKR-së Behgjet Pacolli, njëherish Ministër i Jashtëm dhe Zëvendëskryeministër ka shfuqizuar vendimet e ushtruesit të detyrës së Ministrit të Jashtëm, Emanuel Demaj. Bëhet fjalë për vendimin e Demajt për të caktuar disa zyrtarë të kësaj ministrie në misione jashtë vendit.


Në kërkesën për pezullim të këtyre zyrtarëve, Pacolli ka numëruar si arsye mungesën e buxhetit dhe ngarkimin  e tij, shkruan Gazeta Metro.

Tutje Pacolli ka thënë se me këtë rast kërkon rivlerësim ligjor për këto pozita.

Foto: Kërkesa e Pacollit drejtuar Sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së punëve të jashtme

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë