Loading…
Pallaska: Flamurin shtetëror e dizajnoi një ish-ushtar i UÇK’së, nuk guxon të trajtohet si i huaj
  • 13/02/2018 | 21:38

...

Juristi Dastid Pallaska është përfshirë në debatin për vënien e flamurit shtetëror të Kosovës te “Rrethi”, në hyrje të Prishtinës.


Ai ka thënë se flamurin e Kosovës nuk e kanë krijuar të huajt, por një ish ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Sipas tij, kjo është arsyeja që flamuri nuk guxon të trajtohet si i huaj apo si anti-shqiptar.

“Flamurin shtetëror nuk e dizajnoj Ahtisaari por një ish ushtar i UÇK-së. Për këtë arsye ky flamur nuk guxon të trajtohet si i huaj apo si anti-shqiptar”, ka shkruar Pallaska në Facebook.

Haradinaj deklarohet pas tensioneve ‘Te Rrethi’ për zëvendësimin e flamujve

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë