Loading…
Pamjet: Arena Kombëtare po merr formë, ja në cilin muaj përfundon ndërtimi
  • 13/03/2018 | 09:06

...

Tashmë është në ndërtim niveli i dytë i tribunave në stadiumin Arena Kombëtare në Tiranë.


Më shumë se 50 përqind të punimeve tashmë kanë përfunduar, ndërsa për inspektim ishte edhe një delegacion nga UEFA

“Jam  i kënaqur me ecurinë. Stadiumi pritet të përfundojë në mars-prill të vitit të ardhshëm dhe ne jemi të lumtur që Shqipëria do të ketë një stadium modern, që do t’i bashkohet atij të Elbasanit dhe Shkodrës”, tha Thirry Favre, krue i zhvillimit të Federatave në UEFA.

Arena Kombëtare është përsëri një ndër kandidatët për të organizuar  Superkupën UEFA’së. /gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë