Loading…
Pamjet e reja dramatike tregojnë reagimin e turmës së zemëruar ndaj sulmuesit me furgon (Video)
  • 19/06/2017 | 15:31

...

Në momentet kaotike, oficerët shihen duke u thënë njerëzve të largohen derisa të dyshuarin për sulm me furgon ndaj besimtarëve mysliman pranë një xhamie në Londër, të prangosur po e hipnin në auto-autoambulantë.


Disa e filmojnë arrestimin e tij me anë të telefonave, dhe të tjerë thërrasin kundër tij të zemëruar, pasi ai kishte shkelur qëllimisht me furgon disa besimtarë myslimanë të cilët po dilnin nga xhamia pas namazit të taravive, transmeton gazetametro.net.

Personi që sulmoi me furgon besimtarët myslimanë

Në këtë sulm një person ngeli i vdekur dhe rreth dhjetë të lënduar.

Kryeministrja Theresa Maz dënoi sulmin duke e cilësuar si të pështirë, i ngjashëm me sulmet e tjera terroriste të kohëve të fundit.

Sulmuesi ishte kapur nga të pranishmit, dhe ishte mbajtur i shtrirë në tokë deri në momentin kur kishin ardhur policia. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë