Loading…
Panda e parë e lindur në Francë, atraksion në kopshtin zoologjik
  • 13/01/2018 | 19:59

...

Panda e parë që ka lindur në Francë, sot për herë të parë është paraqitur në publik.

Juan Meng, emri i të cilës në gjuhën kineze nënkupton “përmbushje e ëndrrave”, u lind pesë muaj më parë në Francë dhe aktualisht është atraksioni kryesor në kopshtin zoologjik Buval në Francën qendrore, transmeton BBC.

Me vetëm katër muaj sa ka mbushur, panda ka argëtuar vizitorët e kopshtit me paraqitjen e saj të parë ditën es shtunë.

Emërimi me emër kinez ka kërkuar një bashkëpunim të gjerë diplomatik të Kinës dhe Francës. Pandat janë ndër kafshët më të rrezikuara të botës, prandaj shtete të ndryshme kanë marrë masa që zhdukja e tyre të evitohet. /gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë