Loading…
Panik në tregun e Bitcoin, sërish rënie
  • 05/09/2017 | 13:47

...

Bitcoin kaloi vlerën e 5,000 dollarëve për herë të parë ditën e Shtune. Monedha virtuale u vlerësua me 5,013 dollar në orët e para të të Shtunës sipas indeksit të çmimit të CoinDesk.


Rekordi i ri dërgon vlerën e monedhave virtuale zyrtarisht të tregtueshme përfshirë Ethereum dhe Bitcoin Cash në 176 miliard dollar.

Megjithatë tani Bitcoin është vetëm 4,283 dollar, një rënie e ndjeshme që nga fundjava.

Në fillim të vitit një Bitcoin këmbehej për më pak se 1,000 dollar gjatë muajit Korrik investitorët u trembën se monedha virtuale do të humbiste terren nga lufta civile që kishte përfshirë dhe që përfundoi me ndarjen e saj më 2 Gusht.

Megjithatë vlera e monedhës është rritur. Shkëputja e Bitcoin Cash nuk shkaktoi asnjë problem për Bitcoin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë