Loading…
Panik për ‘kijamet’: Dëgjohen zhurma të çuditshme
  • 08/11/2017 | 11:41

...

Disa zhurma të ardhur nga qielli janë raportuar në Kanada dhe Indonezi. Ekzistojnë disa raporte të zhurmave të çuditshme që dëgjohen në qiell nga vende të largëta si Calgary në qendër të qytetit në Alberta, Kanada dhe në vende të ndryshme anembanë vendit të Indonezisë në dy ditët e fundit.


Këto thashetheme janë raportuar në vende të largëta të botës për disa vite. Disa dëshmitarë nga vende të ndryshme i kanë përshkruar zërat si të zhurmshëm, si përplasje të metaleve të rënda, raporton “Discloser”.

Ndoshta zëri më i çuditshëm që është raportuar vazhdimisht gjatë këtyre ngjarjeve është tingulli i një trumpeti që disa njerëz kanë interpretuar si apokaliptike.

Natyrisht, ky fenomen i pazakontë ka shkaktuar disa teori se çfarë mund të shkaktojë këtë zhurmë, transmeton Periskopi.

Disa kanë pohuar se zhurmat mund të jenë një lajmëtar i apokalipsit, duke pasur parasysh tingujt frymëzues të trumpeteve që kanë tendencë t’i shoqërojnë ato.

Është sugjeruar që zhurmat e pazakonshme mund të lidhen me eksperimentet qeveritare të fshehta të kryera nga kombe të ndryshme.

Është sugjeruar që zhurmat mund të lidhen me projektin HAARP i cili është projektuar për të kontrolluar motin ose që mund të lidhet me operacionin “Blue Beam” që ka për qëllim prodhimin e hologrameve dhe zhurmave të çuditshme në qiell që do të përdoren në kontekstin e një lufte psikologjike.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë