Loading…
Paralajmërimi i njeriut që i ka qëlluar të gjtiha: 2018 do të jetë një ferr, dhe çelësi është në këtë!
  • 14/11/2017 | 14:27

...

Parashikuesi britanik Craig Hamilton-Parker, i cili me sukses parashikoi fitoren e Tramp dhe Brexit’in, ka paralajmëruar disa ngjarje shqetësuese që, siç pretendon ai, do të ndodhin në botë vitin e ardhshëm.


Viti i ardhshëm do të jetë plot me trazira dramatike politike dhe kriza ekologjike që do të shkaktojnë kushte të paparashikuara atmosferike, njofton Hamilton-Parker, përcjell gazetametro.net.

Ai parashikon gjithashtu një sulm terrorist në autostradën britanike, një revolucion në Korenë e Veriut në të cilin Kim Jong-u do të përmbyset dhe një sulm kimik që do të kryhet në një nga qytetet evropiane.

Megjithatë, parashikimet më të errëta janë dhënë për ekologjinë, dhe në 2018, ai parashikon një seri të katastrofave ekologjike.

Më e keqja është vetëm ardhur.

“Ekologjia është në krye të listës sepse mendoj se në vitin 2018 do të ketë tërmete të paprecedentë, shpërthime vullkanike dhe stuhi të rënda”, tha ai.

Ai gjithashtu njoftoi se do të aktivizohet vullkani Vesuvius për të cilin banorët e Napolit do të duhet të evakuohen, dhe sipas parashikimeve të tij, një tërmet i tmerrshëm do të godasë Zelandën e Re.

Zjarret vdekjeprurëse në Kaliforni, përmbytjet shkatërruese në Kinë dhe Indi dhe uraganet e tmerrshme që kanë shkatërruar Karaibet këtë vit janë gjithashtu në listë.

Pavarësisht nga parashikimet e tmerrshme, njerëzimi do të arrijë një nivel më të lartë të ndërgjegjes, sipas Craig Hamilton-Parker.

“Spiritualiteti që do të përjetojë Epokë të Artë, pasi konfliktet dhe vështirësitë, si dhe fatkeqësitë mjedisore do të bëjnë që njerëzit e mirë të bëhen së bashku dhe të lidhen. Ata pastaj do të shfaqin përkushtimin për të gjetur qëllimin e vërtetë të jetës njerëzore”, ka thënë parashikuesi. /The Independent/Gazeta Metro

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë