Loading…
Parashihet rënie: Sa banorë do të ketë Kosova më 2061
  • 15/12/2017 | 20:32

...

Rritja e numrit të popullsisë së Kosovës nuk duket se do të zgjasë edhe shumë vite.


Bile, në të dhënat e fundit, Agjencia e Statistikave bashkë me Programin e Kombeve të Bashkuara për Planifikimin Familjar, parasheh që në vitin 2061, vendi do të ketë më pak se 1 milionë e 500 mijë banorë.

Kjo derisa ngritja do të ketë arritur kulmin vetëm më 2031, kur Kosova do të ketë diçka më shumë se 1 milionë e 800 mijë banorë, njoton Klan Kosova.

Por ky raport, po shihet me rezerva nga demografi, Rifat Blaku.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë