Loading…
Pas vrasjes së gazetarit, jep dorëheqje ministri i Brendshëm
  • 12/03/2018 | 21:15

...

Pas dorëheqjeve të më hershme të kabinetit qeveritar dhe zyrtarëve të lartë sllovak, pas vrasjes së gazetarit hulumtues sllovak, sot ka dhënë dorëheqje edhe ministri i Brendshëm, Robert Kalinak.


“Është e rëndësishme që stabiliteti i qeverisë të ruhet, prandaj vendosa të jap dorëheqjen nga pozicionet e zëvendëskryeministrit dhe ministrit”, tha Kalinak.

Gazetari hulumtues Jan Kuciak dhe e dashura e tij, janë varë tre javë më parë në shtëpinë  e tij, transmeton gazetametro.net.

Deri më tani janë mbajtur dhjetëra protesta nga qytetarët e Sllovakisë, ku është kërkuar zbardhja e vrasjes, kurse qeveria ka ofruar një milion euro për informacionin që qon në kapjen e vrasësve.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë