Loading…
Pëcaktohen kundërshtarët e mundshëm të Kosovës në Ligën e Kombeve
  • 07/12/2017 | 19:01

...

Shorti i Ligës së Kombeve do të hidhet më 24 janar ndërsa të enjten janë përcaktuar vazot duke përfshirë edhe Ligën D në të cilën do të marrë pjesë Kosova.


Ashtu si 3 ligat tjera, ekipet janë ndarë në 4 vazo, do të ndahen në 4 grupe me nga katër skuadra.

Kosova bën pjesë në vazon e fundit me ekipet më të dobëta në Europë, si Andorra, San Marino dhe Gibraltar, ekip me të cilat nuk do të përballet.

Kundërshtar i mundësh është edhe kombëtarja e shtetit fqinj të Maqedonisë, ndërsa kundërshtarët mundshëm janë: Azerbaijan, FYR Maqedonia, Belarus, Georgia, Armenia, Latvia, Faroe Islands, Luxembourg, Kazakhstan, Moldova, Liechtenstein, Malta.

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë