Loading…
Pediatria në gjendje të mjerueshme, dy fëmijë në një shtrat
  • 13/01/2018 | 23:52

...

Në repartin e pediatrisë nuk ka shtretër të mjaftueshëm për fëmijët të cilët gripi ju ka shkaktuar komplikacione.

Në një shtrat po qëndrojnë 2 fëmijë, madje edhe prindërit e tyre. Një nënë tjetër thotë se gjatë natës fëmija ju rrëzua në tokë.

Këtë e pohon edhe vet Doktoresha Arbnore Batalli, e cila thotë se këto ditë është vërejtur një shtim numrit të pacientëve.

Sipas saj, kjo po ndodh si shkak i ndotjes së ajrit. Kujtojmë se në Prishtinë, ditëve të fundit, ndotja e ajrit ka kaluar qdo kufi të normales.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë