Loading…
Pejë: Policia konfiskon armë e drogë, dy të arrestuar
  • 14/03/2018 | 13:20

...

Policia e Kosovës ka bërë të ditur që ka konfiskuar një armë gjatë një kontrolli rutinor në Pejë, transmeton Gazeta Metro.

Policia në raportin zyrtar për ngjarjet e 24 orëve të fundit ka thënë që gjatë një kontrolli në trafik një vozitësi i është gjetur një armë zjarri në brez.

Arma ishte e tipit revole kalibër 7.22 mm me karikator me nëntë fishekë, që është konfiskuar, kurse i dyshuari është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22 të mbrëmjes.

Më herët gjatë ditës, Policia gjithashtu ka arrestuar një person tjetër të cilit i është gjetur një sasi prej 0.2 gramësh marihuane. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë