Loading…
Përfundon FerFilm në Ferizaj, këta janë futuesit (Foto)
  • 07/09/2017 | 17:02

...

Ka përfunduar festivali i filmit FerFilm 2017-të, i cili ka nis më 2 shtator dhe zgjati deri sonte më 6 shtator në Ferizaj.


Kësisoj në ceremoninë e mbylljes së festivalit u ndanë çmimet për filmat më të mirë të këtij edicioni.

Juria në përbërje të Mevlan Saracit, Lyobo Yonchev dhe Alina Cyranek vendosën:

Filmi më i mirë fiction- ‘Oh, my love’ nga Kole Angelovski
Filmi më i mirë dokumentarë- ‘In the mirror’ nga Yulia Kantcheva
Filmi më i mirë i shkurtër- ‘The children will come’ nga Ana Jakimska
Filmi më i mirë dokumentar i shkurtër- ‘Daniel’ nga Anastazja Dabrowska
Filmi më i mirë i shkurtër i animuar- ‘Round trip: MARY’ nga Zharko Ivanov
Filmi më i mirë i shkurtër eksperimental- ‘Couplets for an Everlasting Eve’ nga Begoña Vicario
Çmimi i parë ‘Special Mention’- ‘The grabage’ i Kushtrim Asllanit
Çmimi i dytë ‘Special Mention- ‘Comrade Sebastian’ nga Martin Genovski.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë