Loading…
Përgatituni të shihni një pamje madhështore në qiell më 12 gusht, ja cka do të ndodhë
  • 02/08/2017 | 17:32

...

Përgatituni të shihni një pamje madhështore. Meteorët mund të shihen me sy më 12 gusht.


Shiu më vezullues i meteorëve në histori të njerëzimit do të ndodh më 12 gusht 2017.

Kjo pamje fenomenale do ta zdritë qiellin e natës, por ekzistojnë indikacione se do shihet edhe gjatë ditës.

Shiu i meteorëve është i zakonshëm në periudhën prej 17 korrikut deri më 24 gusht, por ky fenomen specifik herën e ardhshme do të ndodh pas 96 viteve.

Astronomët këshillojnë që ky shi të meteorëve është në së mirë të vëzhgohet kur është qielli më i errët sidomos para agimit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë