Loading…
Përhajër me përmbysje, Kosova fiton në Mitrovicë
  • 13/11/2017 | 21:35

...

Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar fitoren e parë si vendës, pas pranimit në FIFA dhe UEFA.


Letonia kaloi 3 herë në epërsi, në ndeshjen që u zhvillua në Mitrovicë.

Deri në minutën e 86’të rezultati ishte 2-3 në favor të miqve.

Atëherë Elbasan Rashani e  shënoi një gol të papritur duke devijuar një tentim të kundërshtarit për të larguar topin.

Dhe ëmbëlsira erdhi në sekondat e fundit, në minutën e 94’ët.

Së pari Atdhe Nuhiu e pranoi bukur topin brenda zonës por gjuajtjen e tij e ndali shtylla.

Topin e kthyer e plasoi në rrjetë Besar Halimi, padyshim lojtari më i mirë i Kosovës në këtë takim. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë