Loading…
Përpiqet të grabisë një dyqan armësh, pronari hap zjarr i pari dhe vret kriminelin (Foto/Video)
  • 11/01/2017 | 22:29

...

Një grabitës i armatosur u vra nga pronari i një dyqani armësh. Videoja tregon momentin kur një kriminel së bashku me bashkëpuntorët sulmuan dyqanin të veshur me maska.


Kamerat e sigurisë në një dyqan armësh në Mableton të Xhorxhias treguan momentet shumë të forta, të cilat dukeshin sikur dolën nga një film aksion.

Dy grabitës të armatosur dhe të maskuar u përpoqën që të kërcënonin nën armë pronarin e dyqanit, por ky i fundit u tregua më i shkathët dhe hapi zjarr i pari.

Një nga kriminelët e vrau në vend ndërsa tjetri vrapoi për të shpëtuar jetën. Duhen profesionistë, në çdo lloj “pune”, raporton Daily Mail, transmeton gazetametro.net.

Më vonë Groover tha se se ai nuk kishte zgjidhje tjetër. Tentim grabitja u zhvillua në 11 ora data 26 dhjetor.

” Unë kam punuar ktu qe 30 vite, kjo kurrë smë ka ndodhur por duhej ta bëja”, tha Groover./Gazetametro.net

The robbers entered the store shortly before 11am on December 26, pointing their weapons at Groover and another member of staff. Above, Groover tends to business behind the counter unaware that the robbers have entered 

The 64-year-old reached for his own gun, opening fire on the robbers to kill one as the other ran for his life 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë