Loading…
Përse Mbretëresha Elizabetë refuzoi të ulej në fronin e serialit ‘Game of Thrones’
  • 02/01/2018 | 16:50

...

 

Seriali ‘Game of Thrones’ është një ndër prodhimet televizive më spektakolare në fushën e kinematografisë. I xhiruar në disa shtete e me buxhet masiv, personazhet dhe tregimi mahnitës kanë arritur të marrim interesimin dhe kohën e miliona njerëzve nga mbarë bota, përcjellë Gazeta Metro.

Kështu, edhe Mbretëresha Elizabetë e Britanisë së Madhe, kishte vendosur që ta nderonte suksesin e serialit, duke vizituar setin e xhirimeve në Irlandën Veriore.

Kjo vizitë kishte ndodhur më 2014, por ajo që është mbajtur në mend është refuzimi i Mbretëreshës për t’u ulur në Fronin e Hekurt, karrigen e famshme të serialit për të cilin luftojnë të gjitha ushtritë.

Arsyetimi që kishte përdorur Mbretëresha për këtë refuzim, ishte që si udhëheqëse e monarkisë, sipas rregullave, ajo nuk guxon të ulet në frone që nuk janë të Britanisë së Madhe.

Megjithatë, nuk dihet nëse ky rregull vlen edhe për frone fiktive, siç është ai i serialit të famshëm, por Mbretëresha nuk ka hezituar ta përdorë për të refuzuar që të ulet në të. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë