Loading…
Peshqit bien nga qielli-pse në fakt kjo është diçka normale
  • 04/10/2017 | 17:10

...

Pak ditë më parë në gjithë botën qarkulloi një lajm që nga shumë u vlerësua si i pabesueshëm. Në Meksikë ranë peshq nga qielli. Një mot “i çmendur” mbretëroi duke bërë që raste të njëjta të shfaqen që nga Kansas, SHBA e deri në Australi. Mirëpo, tani ekziston një shpjegim mjaft i logjikshëm për skenat e tilla.


Uragane, tornado dhe erëra të forta që përfshijnë dhe marrin me vete ujin kanë bërë që gjërat e lehta-veçanërisht-peshqit apo bretkosat të barten me vete në ajër, në disa raste edhe të barten me kilometra të tëra para se të bien nga qielli në tokë, përcjell Gazeta Metro.

Kështu peshqit janë bartur nga një vend në tjetrin-ku banorët të habitur ishin dëshmitarë të peshqve që binin nga qiell.

LEXO EDHE: Çudia: Së bashku me shiun nga qielli binin edhe peshq, banorët habiten më këtë fenomen. 

Për disa shkencëtarë kjo është një shenjë e ngrohjes globale, e për disa njerëz është një shenjë nga Zoti. /gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë