Loading…
Piratët hakojnë mbrojtjen e Microsoft Windows Store
  • 19/02/2018 | 21:19

...

Universal Windows Platform (UWP) i Microsoft deri më tash ishte i njohur si i pamundur për t’u hakuar, por tash është thyer nga grupi pirate CODEX.


Sistemi UWP mundëson që me ndihmën e vetëm një seti API të krijohen aplikacionet për PC, tableta, telefona, Xbox, HoloLens, Surface Hub dhe platformat tjera Microsoft. Deri më tash CODEX ka konfirmuar se ka krijuar “crack” për lojën Zoo Tycoon Ultimate Animal Collection, e cila shkarkohet përmes Windows Store.

Portali Torrent Freak shkruan se është e paqartë nëse CODEX ka arritur ta thyejë mbrojtjen në tërësi ose ka shfrytëzuar ndonjë lëshim eventual në vetë dosjen, por kjo rrethanë sidoqoftë paraqet një telash për të gjithë edituesit e softuerëve.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë