Loading…
Po e malltretonte gruan në mes të rrugës, por rastësisht aty qëlloi një kampione e arteve marciale
  • 13/10/2017 | 13:38

...

Atij kurrë më nuk do t’i shkoj ndërmend të veprojë në mënyrë të tillë.Rusja Olga Ivanova, në vitin 2013 kishte fituar medaljen e artë në kampionatin botëror në taekwondo në kategorinë e rëndë (73 + kg) i cili u mbajt në Meksikë.


Vitin e njëjtë duke shëtitur nëpër rrugët e Celjabinska’s hasi në një burrë i cili fjalosej me gruan, e shtynte dhe e tërhiqte, trasnmeton gazetametro.net

Ajo i ofroi ndihmë asaj, ndërsa burri iu afrua dhe e kërcënoi edhe atë. Olga me një goditje të shkurtë dhe të vendosur e la të përkulur burrin i cili mbeti në tokë.

Edhe pse shumë njerëz kanë dyshuar në vërtetësinë e xhirimit, Ivanova ka konfirmuar se vërtetë kishte ndodhur kjo skenë. Kryetari i komunën së Celjabinska’s  e kishte shpërblyer për këtë vepër.

 

Taekwondo është emri i artit marcial te kthyer ne sport modern ndërkombëtar që është ushtruar prej rreth 20 shekujsh në Kore. Tipari kryesor i Taekwondo është luftimi i lire. Të gjitha lëvizjet e tij bazohen në shpirtin e mbrojtës, meqenëse Taekwondo është zhvilluar si një mbrojtje kundër sulmeve te armikut.

Në kohet e vjetra njerëzit duke jetuar jete te thjeshta nuk bënin fitness fizik dhe trupat e tyre ishin te kerrusur ne mosha te vjetra./gazetametro.net.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë