Loading…
Po të mos akuzohesha nga Haga, do të mendoja që s’kam luftuar sa duhet
  • 24/02/2018 | 13:07

...

Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojislav Sesejl l, ka kujtuar kohën kur është thirrur nga Tribunali i Hagës.


Ai ka thënë se mezi ka pritur që të ftohet për t’u akuzuar, përndryshe nëse nuk do të akuzohej “do të mendoja se nuk kam bërë mjaftueshëm”.

“Kanë kaluar 15 vjet qysh nga atëherë, por më kujtohet si sot se isha në pritje për të shkuar në Hagë. Do të isha shumë i pafat nëse nuk do të akuzohesha. Do mendoja se roli im në luftë nuk ka qenë domethënës fare”, ka deklaruar Sheshel, në një intervistë për televizionin Pink.

“Por, më e rëndësishmja është se isha i vendosur ta arrija këtë fitore”.

Seselj: Vetëm kështu zgjidhet çështja e Kosovës, Serbia kurrë anëtare e BE’së

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë