Loading…
Policia e Kosovës kapi 135 kg drogë (Foto)
  • 13/09/2017 | 14:48

...

Policia e Kosovës ka njoftuar se në një aksion të gjerë të zhvilluar në rajonin e Ferizajt, ka konfiskuar rreth 135 kilogramë narkotikë.


Në një konferencë për shtyp, zyrtarë të lartë të policisë thanë se gjatë këtij aksioni janë arrestuar pesë persona, dy prej të dilëve janë ndalur si të dyshuar.

Arrestimi është bërë në rrugën Gjilan- Ferizaj, në fshatin Bibaj.

Policia tha se droga kishte ardhur në Kosovë nga Shqipëria, ndërsa destinacioni ishte Zvicra. Të dyshuarit janë nga komuna e Vitisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë