Loading…
Porsche prezanton modelin e ri
  • 18/10/2017 | 15:09

...

Porsche ka prezantuar versionet e reja GTS të Boxster dhe Cayman, dedikuar për entuziastët e vozitjes sportive.


Porsche 718 Boxster dhe Cayman GTS njihen për nga dizajni sportiv.

Enterieri i automobilit është marrë nga versionet standarde të Boxster dhe Cayman, me ulëse të reja sportive Alcantar dhe GTS.

Automobilat janë të pajisur me pakon Porsche Sport Chrono.

Veturat kanë motor turbo-benzinë me katër cilindra 2.5 litra dhe ofrojnë gjithsej 365 kuaj fuqi.

Blerësit mund të zgjedhin në mes të ndërruesit standard prej gjashtë shpejtësive dhe ndërruesit opsional PDK.

Me ndërruesin e shpejtësive PDK, të dy modelet prej 0 deri 100 km/h arrijnë për 4,1 sekonda, para se të arrijnë shpejtësinë maksimale prej 290 km/h.

Porsche 718 Cayman GTS në Gjermani kushton 76.137 euro, ndërsa Boxster GTS ka çmim prej 78.160 eurosh.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë