Loading…
Prekëse: Legjenda Buffon qan si fëmijë gjatë intervistës në lojën e fundit – eliminuese për Italinë
  • 14/11/2017 | 00:04

...

Kupa e Botës në vitin 2018 do të zhvillohet pa Kombëtaren e Italisë, për herë të parë pas 60 vitesh.


E kush mund t’a përjetonte këtë më rënd se sa Giggi Buffon.

Ai gjatë kësaj interviste e konfirmoi se kjo do të jetë loja e fundit zyrtare me fanellën e Italisë.

Pas përfundimit të takimit , portieri legjendar e shprehi keqardhjen për dështimin e skuadrës të kualifikohej, e nuk arrin të mbajë lotët.

“Më vjen keq, më vjen keq, jo për mua por sepse dështuam të arrinim dicka … më vjen keq që loja e fundit zyrtare rastisi të dalë më moskualifikim”, tha Buffon. /gazetametro.net

https://www.youtube.com/watch?v=oPVAXItztAE

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë