Loading…
Prekëse: Plaku 93-vjeçar ha drekë qe 4 vite me fotografinë e gruas para pjatës, dhe ka një arsye për këtë
  • 21/11/2017 | 21:50

...

Fotografia e një të moshuari që drekon pranë fotografisë së një gruaje në një restorant është bërë virale në rrjet e njerëzit po e shpërndajnë në emër të dashurisë.


Në 13 vitet e fundit të martesës së tyre 63-vjeçare, Clarence dhe Carolyn Purvis drekonin së bashku në një restorant të vogël. Ndonëse prej 4 vitesh gruaja ishte ndarë nga jeta, 93 vjeçari Clarencën vazhdonte të drekonte pranë të shoqes si dikur, vetëm se praninë e saj e zëvendësonte një fotografi.

Çifti u takua për herë të parë në vitin 1948 kur djali ishte vetëm 24 vjeç dhe vajza 16 dhe për më shumë se 60 vjet kanë qenë të martuar e të dashuruar si në vitin e parë. Ndonese betimi eshte “derisa vdekja te na ndaje” ky i moshuar na tregon se çdo te thote te dashurosh dhe kur njeriu i zemren nuk eshte me ne kete jete./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë