Loading…
Prekëse: Sheh për herë të parë shtratin e tij, i pastrehu nuk i mban lotët
  • 12/01/2018 | 15:56

...

Një djalë tetë-vjeçar dhe nëna e tij, të pastrehë, më në fund morën strehim shtetëror në Michigan, kështu që gjithçka që donte për Krishtlindje ishte një shtrat i ngrohtë.


Daeyrs dhe nëna e tij Dionna, nga Detroiti, kaluan pjesën më të madhe të jetës si të pastrehë nëpër rrugët e qytetit, përcjell albeu.com

Ata kishin vetëm një dyshek dhe dy karrige ndërsa Daeyrs flinte me batanije në dysheme.

Një punonjës social që merret me rastin e familjes arriti tek Humble Design, i cili mobiloi plotësisht të gjithë shtëpinë dhe e befasoi djalin, i cili e quan veten “njeriu i shtëpisë”.

Djalë i befasuar shpërthu në lot në krahët e nënës së tij, pasi pa dhomën e ti të kompletuar me krevat, karrige, jastëkë dhe lodra.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë