Loading…
Premierliga vjen me teknologji të re (Foto+Video)
  • 12/01/2017 | 11:36

...

Derbi i së dielës mes Manchester United dhe Liverpool do të jetë debutim për një pajisje në Premierligë.

‘Spidercam’ pritet të debutoj për herë të parë në ndeshjen angleze për të ofruar pamje 360 shkallë në të gjithë fushën, duke u lidhur me katër kabllo në të katër anët e fushës.

Kjo teknologji është provuar më herët në Botërorin e FIFAs dhe Ligën e Kampionëve, ndërsa tani do të përdoret në Premierligë./gazetametro.net

spider

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë