Loading…
Qepa e kuqe, ilaçi i përsosur për trajtimin e gjëndrave tiroide
  • 12/10/2017 | 09:12

...

Doktori rus nga St. Petersburg, Igor Knjazkin, ka zbuluar ilaçin e përsosur për gjëndrat tiroide, të cilit i nevojitet vetëm një përbërës për këtë teknikë mahnitëse, ajo është qepa e kuqe.


Përfitimet shëndetësore të qepëve dihen nga të gjithë, ato vrasin bakteret dhe mikrobet, e pastrojnë lëkurën dhe përmbajnë acid fosforik i cili është shumë fitimprurës.

Sipas studimit të Dr. Kanjazkin, qepët e kuqe janë shumë të mira edhe për trajtimin e problemeve të gjëndrave tiroide. Ja këshilla për përdorimin sa më të efektshëm të qepës së kuqe në trajtimin e gjëndrave tiroide.

Si të veproni:

Para se të shkoni në shtrat, duhet të ndani një qepë të kuqe në dy pjesë dhe këto dy gjysma përdorini për ta masazhuar qafën me lëvizje rrethore, e veçanërisht në zonën ku gjenden gjëndrat tiroide.

Duhet taë lejoni që qepa t’i kryejë efektet e veta gjatë natës, prandaj mos e pastroni qafën para se të flini, pasi lëngu i qepës i stimulon gjëndrat tiroide dhe nxitë mirëfunksionimin e tyre.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë