Loading…
Qeveria ndan buxhetin për 10 vjetorin e pavarësisë, mijëra euro edhe për Epopenë e UÇK’së
  • 13/02/2018 | 15:40

...

Qeveria e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e saj të radhës. Në mbledhjen e 29 të kësaj Qeverie ka miratuar edhe buxhetin për shënimin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, raporton Gazeta Metro.


Qeveria e Kosovës ka ndarë mjete financiare në blerë prej 600 mijë euro, për shënimin e 10 vjetorit të pavarësisë. Po ashtu janë ndarë edhe 100 mijë euro të tjera, për shënimin e Epopoesë së UÇK’së.

Përveç kësaj, në këtë mbledhje pritet të shqyrtohet edhe ndryshimi dhe plotësimi i Ligjit për Statistikat Zyrtare të Republikës së Kosovës.

Më poshtë gjeni edhe pikat tjera të rendit të ditës:/Gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë