Loading…
Qyteti me më shumë vdekje nga droga e alkooli se sa Çernobili
  • 10/01/2017 | 23:21

...

Një fotograf ka kapur trashëgiminë e zymtë të katastrofës së Çernobilit në Ukrainë, atje ku tri dekada më parë shpërtheu centrali bërthamor.


Qyteti i ri i quajtur Slavutych ku u zhvendosën banorët e zonës së Çernobilit, nuk ka ndryshime të mëdha nga katastrofa për shkak se atje kanë vdekur më shumë njerëz se sa nga aksidenti katastrofik i vitit 1986. Seks të shfrenuar, drogë dhe alkool, kjo është panorama e qytetit të ri ukrainas.

Fotografi zviceran Niels Ackermann kaloi tri vite me një grup miqsh të rinj për të shënuar 30 vjetorin e katastrofës së Çernobilit në vitin 2016.

Sipas tij, më shumë njerëz kanë vdekur nga abuzimi me drogën dhe alkoolin se sa nga radioaktiviteti.

Ai thotë se një nga miqtë e tij më të mirë i quajtur Kiril, vdiq pasi ra nga ballkoni në gjendje totalisht të dehur. Në një foto, tregohet se si të rinjtë konsumojnë përmes një shisheje marijuanë dhe duhan si dhe lloje të tjera të drogës.

Qyteti është ndërtuar rreth 40 km larg vendit ku shpërtheu centrali.

nintchdbpict000293361298

nintchdbpict000293361302

nintchdbpict000293361303

nintchdbpict000293361304

nintchdbpict000293361306

nintchdbpict000293361382

nintchdbpict000293361389

nintchdbpict000293361392

nintchdbpict000293361393

nintchdbpict000293361394

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë