Loading…
Rakiq tregon arsyet se pse serbët po frikësohen të kthehen në Kosovë!
  • 18/12/2017 | 09:08

...

Arrestimet e serbëve në Kosovë në parimin e “dy dëshmitarëve” pa prova, duhet të ndalen, ka thënë i pari i Listës Serbe si dhe kryetari i tanishëm i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq.


Sipas tij arrestimet e tilla janë duke frikësuar serbët për t’u kthyer në Kosovë.

“Përvoja na tregon si këtë se janë duke arrestuar serbët të cilët janë respektuar dhe të cilët dëshirojnë të kthehen në shtëpitë e tyre, të tillë si Bozhidar Mitroivq”, ka thënë Rakiq, transmeton Indeksonline.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë