Loading…
Ramush Haradinaj bllokon Demarkacionin veç për një fjalë
  • 23/02/2018 | 10:59

...

Lidhja Demokratike e Kosovës ka lëshuar pe dje rreth Marrëveshjes për Demarkacionin mes subjekteve politike, por është Kryeministri Ramush Haradinaj ai që nuk po pranon kompromisin dhe atë vetëm për një fjalë.


LDK ka pranuar që të përfshihet Raporti i Shpejtim Bulliqit në projektligj, por të merret vetëm si ORIENTIM, në rastet kur do të rishqyrtohej vija kufitare, bashkë me raportin e Komisionit të Murat Mehës.

Por, është Haradinaj ai që nuk po e pranon as këtë version. Ai po këmbëngul që si ORIENTIM të merren krejt dokumentet; marrëveshja e vitit 2015 e nënshkruar mes dy shteteve, marrëveshja e të dy presidentëve si dhe raporti i komisionit të udhëhequr nga Shpejtim Bulliqi.

PDK ndërkaq thuhet se ka qenë e hapur të pranojë secilën marrëveshje të dakorduar mes LDK-së dhe AAK-së.

Gazeta Metro ju sjell LIVE Seancën e Jashtëzakonshme për Demarkacionin:

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë