Loading…
Real Madridi i ofron 2 yjet e saj për Neymar
  • 14/11/2017 | 13:08

...

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, është i vendosur t’i japë dy yje për ta sjellë superyllin brazilian, Neymar, në “Bernabeu”.


Neymari kaloi nga Barcelona te PSG-ja verën që lamë pas për një shumë absolutisht rekorde në vlerë 222 milionë euro, por Perez është i vendosur ta bindë klubin francez duke ia ofruar Toni Kroosin dhe Gareth Balein, sipas Don Balon, transmeton Express.

Sipas Don Balon, çfarëdo marrëveshje për ta sjellë brazilianin në Madrid do ta tejkalojë shumën 400 milionë euro.

Momentalisht, PSG-ja nuk është në disponim ta shesë lojtarin, por Madridi nuk do të heqë dorë nga Neymar dhe shpreson se do ta rrëmbejë brenda dy sezoneve të ardhshme.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë