Loading…
Receta me dy përbërës për të zhdukur çdo njollë në fytyrë: Patate dhe limon
  • 23/01/2018 | 16:19

...

Kujdesi për fytyrën duhet të jetë i vazhdueshëm në mënyrë që ajo të jetë gjithmonë e shëndetshme. Është shumë e rëndësishme që për të pasur një lëkurë të bukur dhe pa njolla, ju nuk duhet të përdorni produkte që përveçse të shtrenjta përmbajnë edhe një gamë të gjerë substancash të dëmshme.


Këto produkte nuk janë efektive ndaj duhet t’i shmangni sa më shumë të mundni. Në vend të tyre, duhet të mendoni për mënyra të tjera si maskat natyrale të cilat mund t’i përgatisni edhë vetë në shtëpi.

Duke miksuar produkte që ju përdorni edhe si ushqim, do të mund të keni një fytyrë që e keni dëshiruar gjithmonë: pa njolla dhe plot shkëlqim.

Përbërësit:

1 patate

½ limon

Përgatitja:

Së pari qeroni pataten, lajeni mirë, prejeni në copa dhe shtonjeni në një blender. Më pas, shtrydhni një gjysmë limoni dhe shtojeni lëngun e tij tek patatet.

Lërini derisa të merrni një përzierje homogjene të cilën do ta përdorni si maskë për fytyrën.

Aplikojeni këtë maskë në lëkurën tuaj me lëvizje rrethore dhe lëreni të veprojë për rreth 20 minuta. Më pas, lajeni fytyrën me ujë të ngrohtë.

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë