Loading…
Reshje të mëdha shiu në Shkup e Kumanovë
  • 13/08/2017 | 16:28

...

Në 24 orët e fundit më shumë  reshje shiu kanë rënë në Kumanovë, ku sipas matjeve të institutit përkatës,  janë regjistruar 22 litra në një metër katror.


Sasi më të madhe të reshjeve ka pasur edhe në Shkup 11 deri 19 litra për metër katror.

Të dielën në Mqedoni pritet të ketë mot me vranësira të ndryshueshme dhe më i freskët me reshje të kohëpaskohshme lokale të shiut, veçanërisht në pjesën veriore të vendit.

Në disa vende do të ketë kushte për vranësira jostabile me shi të dendur dhe bubullima. Vonë pasdite vranësira do të zvogëlohet dhe reshjet do të ndalojnë gjithandej. Prej të hënës vijon periudhë e motit stabil dhe më të ngrohtë me rritje graduale.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë