Loading…
Ronaldo e fiton edhe një herë  Topin e Artë
  • 07/12/2017 | 21:03

...

Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin prestigjioz për këtë vit, duke barazuar kështu rekordin e Lionel Messit me pesë të tillë.


Ceremonia zyrtare për ndarjen e çmimit Topi i Artë dhurohet nga revista prestigjioze franceze France Football  dhe ka përfunduar me ndarjen e çmimit kryesor.

Prej vitit 2007, ky çmim është fituar vetëm nga Ronaldo dhe Messi.

Sulmuesi argjentinas i Barcelonës ka përfunduar i dyti në këtë garë, ndërsa në vendin e tretë ka përfunduar ylli i Paris Saint-Germain, braziliani Neymar. /gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë