Loading…
Rritet çmimi i naftës
  • 08/01/2018 | 18:07

...

Çmimet e naftës u rritën sot në tregun ndërkombëtar në rreth 68 dollarësh si rezultat i paralajmërimit për uljen e prodhimit nga vendet anëtare të OPEC-ut.


Në tregun e Londrës, çmimet e këmbimit u rritën 33 centë për të mbyllur në 67.95 dollarë.

Në tregun e SHBA, një fuçi naftë u tregua me 50 centë më shumë, apo 61.94 dollarë.

Tregtarët shpjegojnë se çmimet janë rritur nën ndikimin e një rënie të lehtë në numrin e puseve për prodhimin e ri në SHBA.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë